SPRZEDAŻ, MONTAŻ I SERWIS KLIMATYZACJI DO DOMÓW I MIESZKAŃ​

Oferujemy kompleksową usługę doradztwa, sprzedaży i montażu klimatyzatorów czołowych marek producentów takich jak Rotenso, Haier, Cooper&Hunter i Gree na terenie Rzeszowa i okolic. Nasi instalatorzy posiadają niezbędne certyfikaty, gwarantujące bezpieczny montaż i użytkowanie klimatyzacji we wnętrzach.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić na bezpłatne spotkanie? Zadzwoń do naszego doradcy tel. 534 564 202, lub napisz wiadomość na adres wojtek@bramker.pl

Rotenso

Klimatyzatory Rotenso

Klimatyzatory Rotenso cechuje nowoczesny design, kompaktowa konstrukcja i wysoka wydajność. W ofercie znajdziesz szeroki wybór modeli klimatyzatorów ściennych i przenośnych zarówno do domu jak i mieszkania.
Topowe modele klimatyzatorów Rotenso cechują się wyjątkowym, nowoczesnym wyglądem, łatwą instalacją, wysokimi wskaźnikami efektywności energetycznej i cichą pracą.

Klimatyzatory Haier

Firma Haier to światowy lider w produkcji systemów klimatyzacji. Cechuje je wysoka wydajność, energooszczędność, cichość pracy, nowoczesny design i wiele przydatnych funkcji dodatkowych. W ofercie firmy znajdziemy duży wybór klimatyzatorów split i multi-split.

Klimatyzatory Gree

Gree to producent klimatyzatorów o nowoczesnym wyglądzie w atrakcyjnych cenach. Szacuje się, że co trzeci klimatyzator na świecie produkowany jest w fabrykach Gree.
Firma posiada 28 lat doświadczenia na światowym rynku HVAC. Są to niezwykle wydajne, ciche i niezawodne systemy.

Klimatyzatory Cooper&Hunter

Klimatyzatory marki Cooper&Hunter cechuje wysoka niezawodność i komfort użytkowania, solidne wykonanie, wysoka jakość oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. 

Klimatyzator do domu – jaki wybrać?

Przeznaczenie
Pierwszym parametrem doboru systemu klimatyzacji jest jego przeznaczenie. Wiele modeli dostępnych na rynku oprócz standardowej funkcji chłodzenia posiada specjalny pakiet zimowy, dzięki, któremu doskonale radzi sobie w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych w funkcji ogrzewania pomieszczenia. 
Ilość pomieszczeń 
Wybierając klimatyzację do budynku jednorodzinnego, powinniśmy zdecydować, ile pomieszczeń ma obsługiwać. Częstym wyborem jest montaż klimatyzatora w salonie, czyli miejscu wypoczynku i spotkań rodzinnych. Wtedy dobiera się jedną jednostkę wewnętrzną i jedną zewnętrzną (system split). W przypadku wielu pomieszczeń konieczne będzie użycie kilku jednostek wewnętrznych (multi-split)
Moc 
Jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze modelu jest moc klimatyzatora, którą dobieramy do wielkości pomieszczenia. Średnio przyjmuje się  0,1 kW na 1m2 pomieszczenia. W przypadku poddaszy mieszkalnych moc powinniśmy nieco zwiększyć. 
Przepływ powietrza
To parametr, który mierzony jest w m3/h. Im jego wartość jest wyższa, tym chłodzenie jest wydajniejsze.
Natężenie hałasu
Mierzone w dB może istotnie wpływać na komfort snu i odpoczynku np. w sypialni
Klasa energetyczna
Podobnie jak większość sprzętu zużywającego prąd klimatyzator posiada klasę energetyczną. Im jest ona wyższa, tym niższe rachunki za prąd zapłacimy. 
Dodatkowe funkcje
W zależności od modelu klimatyzatory mogą posiadać termostat, timer, filtry powietrza, ruch oscylacyjny powietrza, funkcję osuszania, sterowanie poprzez wi-fi.

Klimatyzator do mieszkania – na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji?

W przypadku wyboru klimatyzatora do mieszkania (budynku wielorodzinnego) należy wziąć pod uwagę możliwość zamontowania jednostki zewnętrznej na balkonie lub tarasie. W przypadku braku balkonu konieczne może być zamontowanie agregatu na ścianie zewnętrznej, na co może być wymagana zgoda administracji spółdzielni. Ważne jest również prawidłowe dobranie systemu klimatyzacji do ilości i wielkości pomieszczeń wymagających chłodzenia/ogrzewania. Klimatyzator w mieszkaniu w zależności od modelu może także pełnić funkcję grzewczą w okresie przejściowym.
W przypadku braku możliwości zamontowania klimatyzatora na balkonie lub ścianie bloku mieszkalnego warto rozważyć zakup klimatyzatora przenośnego.

Darmowy audyt – ocena techniczna i dobór klimatyzatora

W ramach darmowej usługi otrzymasz od nas darmowy audyt, na który składają się dobór komponentów,
ocena możliwości i miejsca montażu klimatyzatora, przeprowadzenia trasy linii freonowej oraz zasilania jednostki.
Omówimy także nasze standardy montażu systemu klimatyzacji.

Zapoznaj się i skorzystaj z dofinansowania klimatyzacji w programie Mój Prąd i Czyste Powietrze

W ramach programu Mój Prąd możesz skorzystać z dofinansowania klimatyzacji (pompy powietrze-powietrze) pod warunkiem zainstalowania także instalacji fotowoltaicznej w przedziale 2-10 kWp. Aktualna wartość dofinansowania to 50% kosztów kwalifikowanych (komponentów i montażu) nie więcej niż 4400,00 zł. Co ważne, zakup ten może być także sfinansowany dla osób, które posiadają już instalacje fotowoltaiczne dofinansowane z wcześniejszych programów projektu Mój Prąd. Warunkiem jest przejście na nowy system rozliczeń energii tzw. net-billing.
Z projektu wyłączone są budynki wyposażone w źródła ogrzewania na paliwo stałe. 

Program Czyste Powietrze obejmuje dofinansowanie na zakup i montaż klimatyzacji z funkcją grzania. Kwota dotacji zależna jest od naszych dochodów i może wynieść od 4400,00 zł do nawet 11100,00 zł wartości netto. Program ten dedykowany jest osobom dokonującym modernizacji źródła ogrzewania. 

Ulga termomodernizacyjna to wsparcie w postaci ulgi podatkowej za zakup i montaż systemu klimatyzacji z funkcją ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Odliczenie może dotyczyć wartości pomniejszonej o otrzymane dotacje z innych programów.